Vårt team

På We Select är vi stolta rekryteringsspecialister som vet vad rekrytering innebär idag. Förutom rätt person på rätt plats innebär rekrytering för oss att stärka våra kunders arbetsgivarvarumärke och alltid leverera en kandidat- och kundupplevelse i världsklass. På We Select ger vi dig mer än rätt person på rätt plats.
 

Grundare     Försäljning     Marknadsföring     Rekrytering     Talent Software

 
3768AD04-42AD-4D55-8BC8-878F44398647.JPG
 
 

Grundare

 
 
WeSelect-Team-RickardRydstrom.png

Rickard Rydström
Founder & CEO

rickard.rydstrom@weselect.com
0730-55 91 91

WeSelect-Team-PatrikJankevics.png

Patrik Jankevics
Founder & Head of Sales

patrik.jankevics@weselect.com
0727-26 26 02

 
 

Försäljning

 
WeSelect-Team-PatrikJankevics.png

Patrik Jankevics
Founder & Head of Sales

patrik.jankevics@weselect.com
0727-26 26 02

WeSelect-Team-FilipAnden.png

Filip Andén
Account Manager
Talent Software

filip.anden@weselect.com
0700-17 22 05

WeSelect-Team-MadeleineHultquist.png

Madeleine Hultquist
Key Account Manager

madeleine.hultquist@weselect.com 
0704-43 73 08

WeSelect-Team-MarthaErikson.png

Martha Erikson
Key Account Manager

martha.erikson@weselect.com
0762-46 20 69

 
 
 
 

Marknadsföring

 
WeSelect-Team-EmiliaEriksson.png

Emilia Eriksson
Head of Marketing

emilia.eriksson@weselect.com
0766-31 31 25

WeSelect-Team-ClaraGentele.png

Clara Gentele
Campaign Manager

clara.gentele@weselect.com
0700-00 95 77

WeSelect-Team-AmyDyvelcrona2.png

Amy Dyvelcrona
Digital Marketing Specialist

amy.dyvelcrona@weselect.com
0735-73 53 74

WeSelect-Team-JasminaBijedic.png

Jasmina Bijedic
Digital Marketing Coordinator & Designer

jasmina.bijedic@weselect.com
0703-82 52 44

 
WeSelect-Team-LinaWiklund.png

Lina Wiklund

Digital Marketing Coordinator

lina.wiklund@weselect.com
0724-49 99 62

 
 
 

Rekrytering

 
WeSelect-Team-JacobHolmberg.png

Jacob Holmberg
Head of Operations
 

jacob.holmberg@weselect.com
0707-25 89 10

WeSelect-Team-AnnadeVerdier.png

Anna de Verdier
Business Manager Executive
& Senior Recruiter

anna.deverdier@weselect.com
0703-36 64 56

WeSelect-Team-JohanPfeifer.png

Johan Pfeifer
Senior Recruiter
& Account Responsible

johan.pfeifer@weselect.com
0739-23 07 86

WeSelect-Team-ElnooshFarhoudfar2.png
 
 
 
WeSelect-Team-LindaHedlund.png

Linda Hedlund
Recruiter & Team Manager

linda.hedlund@weselect.com
0736-51 61 38

WeSelect-Team-SofiaBellinder.png

Sofia Bellinder
Recruitment Assistant

sofia.bellinder@weselect.com
0762-96 00 03

WeSelect-Team-JohannaJennel.png

Johanna Jennel
Recruitment Assistant

johanna.jennel@weselect.com
0732-62 28 22

WeSelect-Team-SebastianRagnarsson.png

Sebastian Ragnarsson
Recruitment Assistant

sebastian.ragnarsson@weselect.com 
0733-90 61 99

 
WeSelect-Team-EbbaEkstrand.png

Ebba Ekstrand
Recruitment Assistant

ebba.ekstrand@weselect.com
0762-96 61 68

WeSelect-Team-HannaBlad.png

Hanna Blad
Recruitment Assistant

hanna.blad@weselect.com
0768-91 18 06

WeSelect-Team-MajaCramne.png

Maja Cramne
Recruitment Assistant

maja.cramne@weselect.com   0707-94 28 70

 
 
WeSelect-Team-KarinErjeby.png

Karin Erjeby
(Föräldraledig)

Head of Recruitment

karin.erjeby@weselect.com
0707-21 03 06

WeSelect-Team-MikaelaSundell.png

Mikaela Sundell
(Föräldraledig)

Head of Recruitment Projects & Operational Excellence

mikaela.sundell@weselect.com
0739-78 77 94

 
 
 
 

Talent Software

 
WeSelect-Team-RickardRydstrom.png

Rickard Rydström
Head of Talent Software

rickard.rydstrom@weselect.com0730-55 91 91

WeSelect-Team-ShahabShahabi.png

Shahab Shahabi
Head of Product & Development

shahab@weselect.com
0733-55 09 00

WeSelect-Team-LindaFredell.png

Linda Fredell
Customer Success Manager

linda.fredell@weselect.com
0761-44 44 16

WeSelect-Team-MickeSoderman.png

Michael Söderman
Lead Developer

micke@weselect.com
0768 - 54 34 21

 
WeSelect-Team-PetherWiklander.png

Pether Wiklander
Lead Developer

pether@weselect.com
0708 - 40 23 54