Vårt team

Vi hjälper Sveriges största företag att attrahera och konvertera nya medarbetare med hjälp av innovativa digitala strategier inom Employer Branding, rekrytering, annonsering och tech. Förutom rätt person på rätt plats innebär det för oss att stärka våra kunders Employer Brand och att alltid leverera en
kandidat- och kundupplevelse i världsklass.
 

Grundare     Försäljning     Marknadsföring     Rekrytering     Talent Software

 
3768AD04-42AD-4D55-8BC8-878F44398647.JPG
 
 

Grundare

 
 
WeSelect-Team-RickardRydstrom.png

Rickard Rydström
Founder & CEO

rickard.rydstrom@weselect.com
0730-55 91 91

WeSelect-Team-PatrikJankevics.png

Patrik Jankevics
Founder & Head of Sales

patrik.jankevics@weselect.com
0727-26 26 02

 
 

Försäljning

 
 
WeSelect-Team-PatrikJankevics.png

Patrik Jankevics
Founder & Head of Sales

patrik.jankevics@weselect.com
0727-26 26 02

WeSelect-Team-FilipAnden.png

Filip Andén
Account Manager
Talent Software

filip.anden@weselect.com
0700-17 22 05

 
 
 
 

Marknadsföring

 
WeSelect-Team-EmiliaEriksson.png

Emilia Eriksson
Head of Marketing

emilia.eriksson@weselect.com
0766-31 31 25

WeSelect-Team-ClaraGentele.png

Clara Gentele
Campaign Manager

clara.gentele@weselect.com
0700-00 95 77

WeSelect-Team-AmyDyvelcrona2.png

Amy Dyvelcrona
Digital Marketing Specialist

amy.dyvelcrona@weselect.com
0735-73 53 74

WeSelect-Team-JasminaBijedic.png

Jasmina Bijedic
Digital Marketing Coordinator
& Designer

jasmina.bijedic@weselect.com
0703-82 52 44

 
WeSelect-Team-LinaWiklund.png

Lina Wiklund

Digital Marketing Coordinator

lina.wiklund@weselect.com
0724-49 99 62

WeSelect-Team-ImageComingSoon.png

Elias Nilsson

Digital Marketing Assistant

elias.nilsson@weselect.com
0705-20 64 69

 
 
 

Rekrytering

 
WeSelect-Team-JacobHolmberg.png

Jacob Holmberg
Head of Operations
 

jacob.holmberg@weselect.com
0707-25 89 10

WeSelect-Team-AnnadeVerdier.png

Anna de Verdier
Business Manager Executive
& Senior Recruiter

anna.deverdier@weselect.com
0703-36 64 56

WeSelect-Team-JohanPfeifer.png

Johan Pfeifer
Senior Recruiter
& Account Responsible

johan.pfeifer@weselect.com
0739-23 07 86

WeSelect-Team-SofiaLindqvist.png

Sofia Lindqvist
Senior Recruiter
& Account Responsible

sofia.lindqvist@weselect.com
0701-46 84 14

 
WeSelect-Team-MattiasEklund.png

Mattias Eklund
Senior Recruiter IT Management

mattias.eklund@weselect.com
0762-65 13 00

 
 
WeSelect-Team-LindaHedlund.png

Linda Hedlund
Recruiter & Team Manager

linda.hedlund@weselect.com
0736-51 61 38

WeSelect-Team-JohannaJennel2.png

Johanna Jennel
Recruitment Coordinator

johanna.jennel@weselect.com
0732-62 28 22

WeSelect-Team-SofiaBellinder.png

Sofia Bellinder
Recruitment Assistant

sofia.bellinder@weselect.com
0762-96 00 03

 
WeSelect-Team-SebastianRagnarsson.png

Sebastian Ragnarsson
Recruitment Assistant

sebastian.ragnarsson@weselect.com 
0733-90 61 99

WeSelect-Team-EbbaEkstrand.png

Ebba Ekstrand
Recruitment Assistant

ebba.ekstrand@weselect.com
0762-96 61 68

WeSelect-Team-HannaBlad.png

Hanna Blad
Recruitment Assistant

hanna.blad@weselect.com
0768-91 18 06

WeSelect-Team-MajaCramne.png

Maja Cramne
Recruitment Assistant

maja.cramne@weselect.com
0707-94 28 70

 
WeSelect-Team-SaraBlom.png

Sara Blom
Recruitment Assistant

sara.blom@weselect.com
0705-34 55 52

WeSelect-Team-AnnaLindemalm.png

Anna Lindemalm
Recruitment Assistant

anna.lindemalm@weselect.com
0763-44 32 45

WeSelect-Team-LinneaVikstrom.png

Linnéa Vikström
Recruitment Assistant

linnea.vikstrom@weselect.com
0703-87 29 65

WeSelect-Team-KarinErjeby.png

Karin Erjeby
(Föräldraledig)

Head of Recruitment

karin.erjeby@weselect.com
0707-21 03 06

 
WeSelect-Team-MikaelaSundell.png

Mikaela Sundell
(Föräldraledig)

Head of Recruitment Projects & Operational Excellence

mikaela.sundell@weselect.com
0739-78 77 94

 
 
 
 

Talent Software

 
WeSelect-Team-RickardRydstrom.png

Rickard Rydström
Head of Talent Software

rickard.rydstrom@weselect.com
0730-55 91 91

WeSelect-Team-ShahabShahabi.png

Shahab Shahabi
Head of Product & Development

shahab@weselect.com
0733-55 09 00

WeSelect-Team-LindaFredell.png

Linda Fredell
Customer Success Manager

linda.fredell@weselect.com
0761-44 44 16

WeSelect-Team-MickeSoderman.png

Michael Söderman
Lead Developer

micke@weselect.com
0768 - 54 34 21

 
WeSelect-Team-PetherWiklander.png

Pether Wiklander
Lead Developer

pether@weselect.com
0708 - 40 23 54